Okulda Deney Tüpü Patladı: 3 Öğrenci Hastaneye Kaldırıldı
![](https://reyhanlihaber.com.tr/wp-content/uploads/2022/11/okulda-deney-tupu-patladi-3-ogrenci-hastaneye-kaldirildi-JsfFDDGe.jpg)
İstanbul’un Büyükçemece ilçesinde bulunan bir okulda öğrencilerin elinden düşen deney tüpü patladı. Vücutlarında yanıklar oluşan 3 öğrenci hastaneye kaldırıldı.
3 öğrenci hastanede tedaviye alındı
![](https://priceless-germain.89-117-167-62.plesk.page/wp-content/uploads/2022/11/okulda-deney-tupu-patladi-3-ogrenci-hastaneye-kaldirildi-0-B1GpYfR6.jpg)
İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde, bir okulda deney tüpünün patlaması sonucu bedenlerinde yanıklar oluşan 3 öğrenci hastanede tedaviye alındı.
Saat 11.00 sıralarında Tepecik Mahallesi’nde bulunan bir ortaokulda gerçekleşen olaya nazaran, ders sırasında bir öğrenci elindeki deney tüpünü düşürdü.
Okul bir günlüğüne tatil edildi
![](https://priceless-germain.89-117-167-62.plesk.page/wp-content/uploads/2022/11/okulda-deney-tupu-patladi-3-ogrenci-hastaneye-kaldirildi-1-7CT9v5Fs.jpg)
Patlayan deney tüpünün içindeki asit öğrencilerin üzerine sıçradı. Okul boşaltılırken ihbar üzerine olay yerine itfaiye ve sıhhat takımları sevk edildi.
Vücudunda hafif yanıklar olan 3 öğrenci hastaneye kaldırılırken, itfaiye grupları yere dökülen kimyasalı temizledi.
Okul bir günlüğüne tatil edildi.